Kırışıklıklar; yaşlanma, mimik, yer çekimi ve güneşe maruz kalma başta olmak üzere farklı nedenlerle oluşabilirler. Yaşlanma ile derinin altındaki kas ve yağ tabakası azalır ve yüzde çökmeler ve sarkmalar başlar. Bu sarkmalar ve kırışıklıklar yaşlı bir görünüme, bazen de kızgın ifadelere neden olur.

Dolgu Uygulaması bir çok farklı bölgede kullanılabilir. Başlıca kullanılan bölgeler: yara izi, sarkma, derin çizgi, göz oluğu, göz kapağı, dudak, dudak çevresi, burun ve çenedir. Vücudun belli bölgelerine de farklı dolgu maddeleri ile uygulama yapılabilir.

Kullanım Nedenleri:

  • Kırışıklık ve sarkmalar başlıca kullanım nedenleridir. Bu bölgelerde kullanılan dolgu malzemeleri sıklıkla Botoks ile kombine şekilde kullanılır ve yumuşak, pürüzsüz, güzel bir görünüme ulaşmak için çalışılır.
  • Yara izlerinde ve derin oluklarda uygulanarak bölgenin normal görünüme kavuşması sağlanır.
  • Dudak, burun, çene, yanaklar gibi bir çok bölgede daha dolgun estetik bir görünüm sağlanması için uygulanır.

Doktor tarafından kısa bir sürede uygulanan dolgular anında sonuç verir. Kullandığımız Juvederm ve Teosyal marka en üst kalitede dolgular ile 2 seneye kadar süren güzel sonuçlar alırız. Bu markaların farklı bölgeler ve sorunlar için kendi içlerinde ayrılan bir çok farklı alt türleri vardır. Göz altı ışık dolgusu, dudak dolgusu, derin dolgu bunlardan bazılarıdır.